7 Ekim 2022 Cuma

Şenyaşar ailesi: Adalet gelmeden bu kapıdan ayrılmayacağız

Adalet Nöbeti'ni sürdüren Şenyaşar ailesi, dünkü engelleye dikkat çekerek, "Adliyeye girişimizi engellemek çözüm değil, adalet gelmeden bu kapıdan ayrılmayacağız" dedi. 

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan Ferit Şenyaşar'ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021'de başlattığı Adalet Nöbeti, 519'uncu gününde.

Uzun bir süredir adliye bahçesindeki gölgelikte ya da giriş merdivenlerinde nöbeti sürdüren aile, dün Vali kararı gerekçe gösterilerek adliye bahçesi dışına çıkarılmıştı. Bugün adliye önüne gelen anne ve oğlu, "Adalet için 519. müdahaleler bizi yıldıramaz" dövizini bariyerlere asarak nöbeti başlattı.

Aile sosyal medya hesabından ise Urfa Valiliği ve Emniyet Müdürlüğünü etiketleyerek, "Anne yüreği adaletlidir. Merhametlidir. Haksızlığı ve hukuksuzluğu kabul edip evine gidemez. Adliyeye girişimizi engellemek çözüm değil, adalet gelmeden bu kapıdan ayrılmayacağız" mesajı paylaştı.